Lykketall er kåret til gasellebedrift: – Et bevis på at strategien vår virker

Lykketall er kåret til gasellebedrift av Dagens Næringsliv. Utmerkelsen tildeles selskap som kan vise til økonomisk vekst, positiv drift og ryddig økonomi over tid. For Lykketall er dette en markør i reisen fra gründerbedrift til en etablert aktør innen regnskap og økonomisk rådgivning.


– Vi startet Lykketall fordi vi ønsket å gjøre regnskap enklere og mer tilgjengelig for bedrifter. At vi nå blir gasellebedrift, er et bevis på at planen vår virker, sier daglig leder Kristine Bratrud Rudberg.


 



Vekstbedrift

Med etableringen var målet å bygge et regnskapsmiljø hvor teknologi, automatisering og rådgivning gikk hånd i hånd. På få år har selskapet gått fra én gründer til et fagmiljø på Gjøvik og Dokka.

– Vi har vokst kontrollert. Det viktigste for oss har vært kvalitet i leveransene og gode relasjoner til kundene. Det er kombinasjonen av verktøy og tett oppfølging som har gitt oss denne veksten, sier Bratrud Rudberg.

Gasellekåringen bekrefter at Lykketall oppfyller alle kravene DN stiller. Dobling av omsetningen over fire år, positivt samlet driftsresultat, solid egenkapital og ryddige regnskap.


Vekst som forplikter

Lykketall har hatt en klar posisjonering mot mindre bedrifter som ønsker oversikt, innsikt og bedre kontroll i økonomien. Tjenestene spenner fra tradisjonelt regnskap til rådgivning og automatiserte løsninger.

– Vi opplever stadig at flere bedrifter ser verdien av forutsigbarhet og gode systemer. Målet vårt er å være en samarbeidspartner som avlaster og gir merverdi – ikke bare en leverandør, sier Bratrud Rudberg.

Veksten er også tydelig internt. Lykketall har de siste årene rekruttert flere medarbeidere og jobber aktivt med å bygge et kompetansemiljø som kombinerer økonomiforståelse og teknologikompetanse.


– Vi er fortsatt en liten bedrift, men vi er ikke lenger en ren gründerbedrift. Vi er et fagmiljø i utvikling, og det forplikter. Gaselleprisen gir oss motivasjon og vi skal fortsette å levere solid hver eneste dag.

 



Ambisjoner, men nøkternhet

Selv om utmerkelsen markerer et viktig steg, understreker hun at Lykketall ikke skal hvile på resultatene.

– Vi skal fortsette å vokse der det gir mening, og vi skal fortsette å gjøre regnskap enkelt, forståelig og tilgjengelig.

 

– Det er mye konsolidering i bransjen, vi tror det fortsatt er behov for mindre miljøer hvor man faktisk kjenner kundene sine, avslutter hun.

 

Dagens Næringslivs gasellekåring fremhever Norges raskest voksende små og mellomstore bedrifter. For å bli gaselle må en bedrift være et aksjeselskap med åpne og godkjente regnskaper, ha positivt samlet driftsresultat gjennom hele fireårsperioden og vise sterk omsetningsvekst, vanligvis minst en dobling over samme periode. Bedriften kan ikke ha nedgang i omsetningen i noen av årene, og må ha nådd et visst omsetningsnivå i startåret. Enkelte bransjer, som finans, offentlige virksomheter og holdingselskap, er unntatt fra ordningen. Gasellestatusen gis dermed til selskaper som kombinerer høy vekst med lønnsomhet, solid økonomi og ryddig drift.

Kontakt oss

Fra gårdsliv til et papirløst regnskapsmiljø

Les mer

Ny styreleder i Lykketall

Les mer

Gode råd med tjukk L

Les mer